Ідеї оформлення акваріума
ІВАГУМІ
Дивовижні ландшафти у Вас вдома. Акваріуми для вибагливих акваріумістів.
Івагумі є особливим стилем акваріумного дизайну. Він заснований на мистецтві використання скельної породи та каміння для створення під водою неповторних садів каміння. В цьому випадку недостатньо просто розкласти по дну камені як декоративні елементи, як це робиться в звичайних акваріумах.
- Камені слід правильно підібрати, скомпонувати та експонувати таким чином, щоб у обрамленні живих рослин вони стали головним елементом акваріума.
- Мистецтво Івагумі сягає корінням у середньовічну японську традицію створення садів каміння.
- Правильно оформлений акваріум у стилі Івагумі має містити каміння однієї породи.
- Рослини ж слід підібрати таким чином, щоб вони підкреслювали красу каміння, а не пригнічували їх своїми формами і забарвленням.
- Найчастіше в таких акваріумах використовуються низькорослі рослини, що утворюють щільний дерн, такі як: глоссостигма, хеміантус, болотниця, річча, скарбниця.
- Високі рослини, в принципі, не використовуються, крім створення суцільного зеленого фону вздовж задньої стінки акваріума.
- На цьому фоні каміння може виглядати ще краще завдяки контрасту із соковитою зеленню рослин.

РОБОКУ
Акваріуми в японському стилі: підводні пейзажі, що захоплюють.
Стиль Ребоку заснований на використанні в акваріумі як основний декоративний елемент шматків деревини та корчів. Їхня композиція, однак, не може бути випадковою.
- Кораги, що висходять вгору і переплітаються, покликані нагадувати гілки дерев у первозданному лісі.
- Для створення цілісної композиції, як правило, використовуються фрагменти деревини одного виду, що мають подібні форми та кольори.
- При компонуванні корчів слід намагатися, щоб окремі елементи композиції не виступали над поверхнею води.
- Для рослинного оформлення акваріума найчастіше використовуються мохи, печіночники та інші епіфіти, що нагадують лишайники, які покривають дерева в природних умовах.
- Дно або взагалі не засаджують рослинами, або висаджують невеликі дернові рослини, такі як: глоссостигма, хеміантус, болотниця, річча і скарбниця.
- Акваріум, обладнаний належним чином, відтворює фрагмент натурального природного середовища, наприклад дощового лісу або первозданної пущі.

НАНОКРЕВЕТОЧНИК
Ваш власний креветник - оригінальний спосіб прикрасити інтер'єр.
- Креветники зазвичай створюють у ємностях кубовидної форми об'ємом до 50 літрів.
- Такий акваріум має бути щільно прикритий, оскільки креветки, особливо відразу після запуску в акваріум, схильні вибиратися назовні.
- В акваріумі необхідно забезпечити фільтрацію води та відповідне освітлення, а у певних випадках і обігрів.
- У креветках зазвичай висаджують мохи (улюблені рослини креветок), а також різні низькорослі рослини та інші рослини, які добре переносять підрізування.

МОХОВИЙ АКВАРІУМ
Приголомшливий ефект гарантовано! Створіть оригінальний акваріумний краєвид.
- У зоомагазині можна придбати кілька десятків видів моху, з яких можна створити фантастичну акваріумну композицію.
- Мохи не висаджують у ґрунт (у них немає коріння), а прикріплюють до фрагментів деревини, корчів або каменів, що знаходяться в акваріумі.
- Для цього можна використовувати темну нитку, тонку рибальську волосінь, особливу сіточку або спеціальну нитку для прив'язування моху (продається в спеціалізованих магазинах для любителів акваскейпінгу).
- В одному акваріумі можна поєднувати кілька різних видів мохів, щоб по-різному гілочки, що виглядають, злегка контрастували один з одним.