+38 (068) 934-06-69

Пн. - Пт. 10.00 - 18.00

Як захистити кішку від падіння з вікна чи з балкону?

Чи варто кішкам боятися висоти?

Не можна сказати, що кішки зовсім не бояться висоти. Згадайте, наскільки часто в новинах вам траплялися повідомлення про кішок, які залізли на високе дерево і жалібно нявкають, поки рятувальники не приїдуть і не знімуть їх з верхніх гілок. Але якось кішка туди залізла? Швидше за все, у подібних випадках представники фауни під керівництвом інстинктів захоплюються погонею за пташкою, пускають у хід століттями відпрацьовану навичку лазіння по деревах, а потім розуміють, що пташка відлетіла, а самі вони дуже далеко від землі. Можна сказати, що в мисленні кішок прорахунок ризиків займає далеко не перше місце, інстинкт часто бере гору. Коли кішка розуміє, що забралася на небезпечну висоту, стає вже пізно, самій їй із ситуацією не впоратися.

Розглянемо варіант із котом-домоседом. Ви принесли його додому. Йому і на думку не спадає, на якій неймовірній висоті знаходиться затишна квартирка, де він день за днем, їсть, спить і грає. Та й словосполучення "дванадцятий поверх" навряд чи кота зорієнтує. У вихованця немає розуміння та відчуття, наскільки високо там, за вікном. Кіт бачить, що там небо, дерева, інші будинки, але не здатний розрахувати скільки метрів від землі до його вікна.

Можна зробити висновок, що висота небезпечна для кішок насамперед тим, що кішка не в змозі здорово оцінити відстань до землі та пов'язані з цим ризики. Тому вберегти кішку від лиха – завдання господарів.

6.jpeg

Наскільки небезпечним для кішки падіння з висоти?

У порівнянні з людиною кішка дійсно краще пристосована до того, щоб захистити себе від травм при падінні. Якщо кішка падає з висоти кількох метрів, у неї вистачить часу, щоб у польоті розгорнути голову, зорієнтуватися у просторі та побачити землю. Потім вихованець групується і випускає всі чотири лапки так, щоб підготуватися до жорсткого приземлення. Пам'ятаєте, як білки-летяги вміють розпластатися в повітрі, щоб зробити короткий переліт? Кішка так само намагається широко розсунути лапки, розслабити тіло та м'язи, щоб звести до мінімуму наслідки удару об землю.

Але зустрічаються кішки, у яких ці природні вміння розвинені гірше. Зустріч у польоті з мотузкою для білизни або виступом будинку зведе нанівець всі спроби кішки уникнути травм. Під вікном може бути м'яка клумба з квітами, а може проїжджа частина. Якщо кішка при падінні не отримає видимих ​​травм, її все одно потрібно показати ветеринарному фахівцю. Навіть якщо кішка випала з вікна першого поверху і залишилася цілою, ви можете її не знайти. Справа в тому, що шоковий стан від падіння та раптового попадання в незнайому обстановку змушує вихованця інстинктивно десь сховатися.

Уникнути всіх цих проблем просто. Достатньо дотримуватись правил безпеки та пристосувати вікна та балкон у будинку до натиску цікавих кішечок. Поговоримо про це докладніше.

Основні правила безпеки

Ось головні правила, які дозволять вам захистити кішку від біди:

 - Звичайні москітні сітки небезпечні, оскільки створюють ілюзію захисту від падіння. Вони майже не закріплені, а їх матеріал кішка легко може порвати кігтиками. Трапічні випадки, коли кішки випадають з вікон разом з москітною сіткою, вирішивши полювати на жука, якого побачили на сітці. Вибирайте сітку на вікно для кішок антикішка або pet screen - тобто розроблену спеціально для будинків, де живуть вихованці. Вони виготовлені з більш міцного матеріалу і мають надійні кріплення з боків. Ще один (не такий естетичний варіант) – це ґрати на вікна. Але відстань між прутами має бути такою, щоб кішка не могла просунути голову.
- Якщо необхідно відкрити вікно, коли поряд кішка, відкрийте його на пару сантиметрів і поставте спеціальний обмежувач, такі обмежувачі рекомендується мати в будинку, де є вихованці та маленькі діти.
 - Якщо вікна у вашому будинку відкриваються одним рухом, встановіть блокатори або навіть просто відкрутіть ручки. Адже якщо кішки легко можуть навчитися підстрибувати і натискати на ручку дверей, щоб потрапити в кімнату. Не за горами день, коли вони зможуть так само відкрити вікно.
 - Якщо немає можливості убезпечити балкон, не відкривайте його, коли поряд кішка, і ніколи не випускайте її на балкон.
 - Якщо не виходить прямо зараз убезпечити вікна, перед провітрюванням закривайте кішку в іншій кімнаті.
 - Не залишайте відкритим вікно та балкон, якщо кішка спить. Ви й озирнутися не встигнете, як вихованка прокинеться і зацікавиться пернатими, що прилетіли на балкон. Не допускайте небезпечних ситуацій.
 - Відсуньте подалі від вікон стелажі, меблі, декоративні сходи та драбини – по них кіт може пробратися до вікна.
 - Усі штори та інші аксесуари повинні бути безпечними для вихованця. Якщо у вас на вікнах жалюзі або рулонні штори, простежте, щоб з них не звисали шнури та ланцюжки. Кішка може почати по них дертися і заплутатися в них.
 - Якщо у вас гості, попередьте їх про важливість дотримання цих правил безпеки. Якщо у ваших друзів чи рідних немає вихованців, вони можуть через незнання залишити вікно відкритим, коли вас не буде поруч.

8.jpeg

Рішення для вікон та балконів

Поговоримо про конкретні рішення для вікон та балконів у будинку, де мешкає вусатий-смугастий. Вікна з поворотно-відкидним механізмом на перший погляд здаються чудовим виходом. Але при провітрюванні вони утворюють широку щілину. Котам нерідко здається, що вони запросто пролізуть у неї, але в результаті нещасний вихованець застряє в такому капкані. І чим відчайдушніше намагається вибратися, тим більше застряє у вузькій частині щілини. Чи виживе вихованець, залежить від того, чи помітили котика, що вчасно застряг у вікні, господарі, сусіди або небайдужі перехожі.

1. На поворотно-відкидні вікна необхідно встановити гребінець, за допомогою якого ви зможете фіксувати кут нахилу відкритої стулки. Хороша ідея — придбати грати, що кріпляться з обох боків.
2. Для вікон ПВХ нещодавно розробили паралельно-зсувну фурнітуру. Вона дозволяє відсунути стулку менш ніж на сантиметр паралельно рамі. Таке рішення підійде для задушливої ​​погоди, коли потрібно залишити кота одного будинку на цілий день. Вихованцю не стане погано від задухи, адже невелика лужка для провітрювання все одно залишиться.
3. Якщо ви хочете, щоб кішка гуляла балконом, найкраще його склити. Але й тут будьте пильні. Якщо на балконі відкриватиметься хоча б одне маленьке вікно, кішечка неодмінно їм зацікавиться.

Ми вже говорили про необхідність встановлювати сітки на вікно для кішок антикішка, тому що звичайні москітні зовсім не відповідають правилам безпеки. Тепер зупинимося на тому, як убезпечити балкон для котів. У зоомагазинах можна знайти кілька видів сіток для балконів та кріплення до них. Поліетиленової сітки вистачить на три-чотири роки, не більше, особливо якщо ваші вікна на сонячній стороні. Більш надійна та довговічна металева захисна сітка на балкон для кішок, їй не страшні зубки вихованців та погодні умови. Важливо не натягувати її на балконі занадто туго, а то кіт може спробувати видертися по ній. Зверніть увагу, що стандартний розмір вічок у захисних сіток - три на три сантиметри. Можна захистити балкон за допомогою ґрат або конструкції з алюмінієвих профілів із натягнутою на них сіткою. Важливо добре закріпити каркас.

Якщо ви не впевнені, що справитеся самі з вибором та встановленням сітки, зверніться за допомогою до професіоналів. Всі роботи та матеріали для безпеки вікон та балкона в квартирі не так дорогі, щоб відмовлятися від можливості захистити домашнього улюбленця.

Бажаємо вам заздалегідь продумати питання безпеки і не турбуватися за життя своїх чотирилапих друзів. Щиро бажаємо, щоб майбутній літній сезон подарував вам і вашим улюбленцям тільки позитивні емоції!