+38 (068) 934-06-69

Пн. - Пт. 10.00 - 18.00

Як подружити кота та папугу?

Звички та інстинкти

У дикій природі кішки полюють птахів. Кішки — хижаки, які готові довго чатувати і вистежувати потенційний видобуток. Людина приручила як кішок, так і папуг — екзотичних яскравих птахів із характером та високими здібностями до навчання. І ті, й інші чудово почуваються вдома у люблячого дбайливого господаря. Питання в тому, як навчити їх ладнати один з одним. Якщо господар задумав завести і пернатого, і вусатого друга, слід заздалегідь обміркувати можливі труднощі. Кішки та папуги – довгожителі у світі тварин. Йдеться не про усунення негайних незручностей, а про організацію комфортного безпечного життя вихованців на мінімум півтора десятиліття.

Є кілька факторів, які впливають на відносини між пернатими та пухнастими вихованцями. Наприклад, коли, в якій черговості вони з'явилися в будинку, скільки вихованцям років, який у них характер, які габарити вихованців.

Крихітне кошеня може злякатися великого вченого папуги з пазуристими лапами та масивним дзьобом. Маленький хвилястий папужок здатний рознервуватися вже від одного погляду дорослого кота-розбійника.

Гарний варіант - одночасно завести і юного папугу, і кошеня. Це правило діє для будь-яких вихованців, які відносяться до різних видів, але житимуть під одним дахом. Кішка та папуга в будинку роками бачитимуть один одного. Сформується звичка. Цікавий папуга не докучатиме коту, а кіт не розглядатиме птаха в клітці як ласий шматочок.

Багато про майбутні відносини ваших вихованців скаже їхня перша зустріч. Піднесіть кошеня на руках до клітки, в якій сидить папуга. Притримуйте лапки кошеня. Дайте новим знайомим кілька хвилин придивитися один до одного, принюхатися. Якщо пухнастий пустун не спробував перейти в наступ, а папуга відреагував на зустріч без переляку, то знайомство можна вважати успішним.
28.jpeg


Хто у домі хазяїн

Психологія кішки така, що вона вважатиме нижче рангом кожного, хто з'явився в будинку пізніше за неї. У такому разі краще вибирати не мініатюрних нерозлучників або хвилістиків, а папуг більшої породи. Це може бути какаду або жако. Такий папуга вселяє кішці повагу, вона не сприйматиме вашого нового пернатого друга як мішень. І пам'ятайте, кішки – справжні хижаки!

Сприятливішою буде ситуація, коли папуга з'явиться в будинку першим. Папуга, що вже став улюбленцем сім'ї, віднесеться до кошеня з цікавістю і цікавістю, а кошеня буде звикати до того, що дорослий розумний птах з'явився на цій території раніше за нього.

Якщо до вас у гості приїхали на пару тижнів родичі з котом, краще взагалі не знайомити його з вашим папугою. Їхнє сусідство тимчасове, а вусатий гість кілька днів приходить до тями після подорожі. Для птаха незнайомий кіт буде лише зайвим занепокоєнням. Краще поселити кота так, щоб унеможливити його зустріч із пернатим.

Запобіжні заходи

  - Хазяїн у домі насамперед ви. Пам'ятайте про запобіжні заходи. Не залишайте вихованців наодинці.

  - Якщо папуга вкусила кішка, обробіть рану та негайно викликайте ветеринарного лікаря. Навіть якщо кіт з бешкетування ненароком подряпає крильце пернатого, це загрожує зараженням. Тут потрібна допомога фахівця. Переконайтеся, що у вас в будинку є правильно скомплектована ветеринарна аптечка.

  - Ніколи не залишайте папугу та кота в одній кімнаті без нагляду. Ми хочемо вірити в добрий характер наших улюбленців. Але не варто виключати, що кіт не полює на пташку лише тому, що ви завжди командуєте "Не можна!". Якщо папуга вчасно почуватиме недобре і зуміє за себе постояти, немає гарантії, що він не вдарить кота кігтистою лапою по голові і не клюне в око. У питанні безпеки краще перебдіти. Вихованця можна вилікувати. Але психологічна травма може залишитись на все життя.

  - Перш ніж заводити дует з кішки та папуги, зважте все за і проти. В інтернеті повно милих фотографій та відео, на яких папужки та кошенята разом грають та дуріють. З іншого боку, є й скарги на котів, у яких раптом розіграв мисливський інстинкт, і вони нашкодили птиці.

  - Ніхто не забороняє тримати кішку та папугу в будинку. Якщо вам щиро хочеться дбати про цих двох вихованців, це чудово. Але це відповідальність і необхідність постійно дотримуватись заходів безпеки.

  - Щоб уникнути неприємностей, варто розмежувати житловий простір для вашого пернатого та вусатого друга. Повісьте клітку з папугою під стелю на надійні гаки, щоб допитливий кіт не міг упустити її. Випускайте папугу політати і погуляти лише тоді, коли кота немає в кімнаті чи під вашим чуйним наглядом. Двері в кімнату папуги повинні надійно зачинятися. Коти вміють підстрибувати та натискати на дверні ручки. Зате круглі ручки, які треба повертати, коту «не по лапах».
29.jpeg

Допоможе зоопсихолог

Не дозволяйте ревнощі стати на шляху дружби вашого кота і папуги. Приділяйте увагу обом улюбленцям. З чого кішці любити пташеня, на яке ви повністю переключилися? Якщо вашим другом і співрозмовником довгі роки був солідний папуга, він не на жарт образиться, що його раптом замкнули в окремій кімнаті через кошеня. Начебто ви йому не довіряєте.

Навіть якщо ваші вихованці начебто порозумілися, продовжуйте спостерігати за ситуацією. Може статися так, що невживливий характер або сильний стрес від сусідства зі створенням іншого виду зведуть нанівець всю дипломатію. Звертайте увагу на активність, поведінку, спілкування, апетит кішки та папуги. Якщо хтось із них став погано харчуватися, зажурився, важливо це вчасно помітити. Не поспішайте здаватися та шукати нових господарів для одного з вихованців. Зверніться до зоопсихолога. Фахівець проаналізує ситуацію і напевно зможе допомогти вам підбадьорити кішку та папугу.

Не забувайте, що природа проклала певні межі між птахами та звірами. Буде чудово, якщо кішка і папуга в будинку стануть нерозлучними друзями. Якщо вам вдасться налагодити добросусідські відносини між вихованцями, то це вже буде великим досягненням. Бажаємо, щоб ваші підопічні жили дружно та радували вас.